ВИДЕО | Танцот на Џастин Тимберлејк стана вирален хит: По реакциите се огласи и пејачот

Џастин Тимберлејк
Џастин Тимберлејк / Фото: Принтскрин/Твитер

Џастин Тимберлејк минатата недела настапи на фестивалот „Something in the Water“ во Вашингтон, САД како гостин на сетот на Фарел Вилијамс. Тимберлејк на настапот изведе смешен и прилично „необичен“ танц кој стана вирален хит на социјалните мрежи.

Непредвидливото танцување на Тимберлејк и мавтањето со нозете и рацете прилично ги насмеа луѓето на социјалните мрежи. Еден корисник се потрудил и го монтирал непријатниот звук што патиките понекогаш го произведуваат во контакт со подот на подиумот.

Еден корисник го спореди со танц од филмот „She`s All That“.

А Тимберлејк исто така беше споредуван со „пијан татко на скара“.

И самиот пејач не остана имун на лавината коментари, па се огласи и се извини за „контроверзниот“ танц.

„Би сакал да ви се извинам поради две причини“, го започна своето обраќање пејачот, а потоа покажа на своите нозе. „Имав долг разговор со секоја од нив, еден на еден. Им реков: „Никогаш повеќе да не ми го направите ова“, по што тој им вети на фановите дека ќе се искупи.

Видео на денот