ВИДЕО | Тамара Тодевска: Овој 29 jули ќе го паметам дур сум жива

тамара тодевска
Фото: Принтскрин / Instagram

Нашата пејачка Тамара Тодевска на 29 јули одржа концерт за паметење под отворено небо во охридскиот Антички театар.

Уникатниот простор, Тодевска го искористи најдобро што може, приредувајќи незаборавна забава за публиката. Музичкиот настан кој нејзините бројни обожаватели го очекуваа со нетрпение, несомнено го обележа летото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)


Македонската поп дива блесна во најдобро светло досега, носејќи две златни креации од македонскиот дизајнер Игор Марков кои совршено ја истакнаа нејзината убавина и уникатен сенс.

Иако поминаа точно дваесет дена од концертот, возбудата и импресиите не стивнуваат, а денес пејачката на својот инстаграм – профил објави кратко видео, селектирани моменти од концертот и упати емотивна порака до нејзните ванови и сите кои присутвуваа на концертот.

Видео на денот