ВИДЕО | Тага до небо: Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за свадба и не се врати

Посмртните останки на 45те загинати во автобуската несреќа во Бугарија денеска со два воено транспортни авиони на бугарската армија беа донесени на Меѓународниот аеродром во Скопје. Телата на загинатите ги пречекаа претседателот на државата, Стево Пендаровски, претседателот на Собранието, Талат Џафери, претседателот на Владата, Зоран Заев, како и други највисоки претставници на други институции и … Продолжи со читање ВИДЕО | Тага до небо: Ќерка ми во Турција замина да купи чеиз за свадба и не се врати