ВИДЕО: Супер Марио му се одмазди на тренерот кој го нарече Балотели „без мозок“

Марио Балотели се поврзува со трансфер во швајцарскиот Сион/Адро, Италија/17 ноември 2020/Фото: EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Во вторникот во рамките од шестото коло на најсилната турска лига во Истанбул ремизираа екипите на Бешикташ и Адана Демирспор.

За Адана Демирспор настапува Марио Балотели кој повторно се најде во центарот на вниманието.

Овој меч заврши нерешено (3:3), а Италијанецот кој влезе во игра од 67 минута, при негатива од 3:1, намали во 79 минута.

Веднаш по постигнувањето на голот, поранешниот играч на Интер, Манчестер сити, Милан и Ливерпул се сврте кон тренерот на Бешикташ, Серген Јалчин, покажувајќи со двете раце кон главата.

Балотели не го заборава моментот кога во 2013 година токму Јалчин го нарече тогаш фудбалерот „без мозок“ после ужасниот потег пред осум години во дресот на Манчестер сити против ЛА Галакси.

„Супер Марио“ и натаму гледаше кон Јалчин, а овој не можеше да ги поднесе провокациите и сакаше да влезе во физичка пресметка со Италијанецот.

Видео на денот