ВИДЕО: Судир меѓу автобус и автомобил во Грција – четворица загинаа, а шестмина повредени

Фото: XanthiNews принтскрин

Четири лица загинаа утрово во судир на автомобил и автобус во Грција, на патот Ксанти-Токсотес.

Возилата биле тешко оштетени, а во автобусот имало и повредени патници. Според XanthiNews, шест лица се повредени.

Пожарникарите го сечат возилото за да дојдат до телата на настраданите во автомобилот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот