ВИДЕО | Старт за во затвор: Фудбалер со отворен ѓон „масакрираше“ двајца противнички играчи

Фото: Screenshot

Натпреварот од фудбалската лига на Хондурас помеѓу Маратон и Олимпија (0:1) кој се играше изминатата ноќ ќе остане запаметен по крвничкиот старт на еден од фудбалерите на домашниот тим.

Стартот е буквално за затвор, а го направи Андре Орељана кој пред крајот на натпреварот во обид да дојде до топката со отворен ѓон со двете нозе „собра“ двајца противнички играчи.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот