ВИДЕО | Српски навивач бара да му бидат вратени парите за патувањето во Германија на ЕП

Фото: Screenshot (Left) /EPA-EFE/MOHAMED MESSARA (Right)

Фудбалерите на Србија по две кола во групната фаза иако имаат само еден бод се уште се во игра за пласман во осминафиналето и за такво нешто им е потребна победа против Данска во третото коло, постојат и други калкулации, но за Србите најсигурно е да слават во дуелот со Данците кои вчера одиграа нерешено со Англија.

Избраниците на Пикси беа на работ на елиминација бидејќи се до 95. минута кога погоди Лука Јовиќ имаа негатива против Словенија. Јавноста не е најзадоволна, а на социјалните мрежи се појави и видео од навивач кој бара да му бидат вратени парите за патувањето во Германија.

@nicolae_golea Čovjek objasnio: Iskreno obraćanje srpskog navijača na Euru u Njemačkoj #euro2024 #fudbal #nogomet ♬ original sound – Nicolae Golea

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот