ВИДЕО | Средношколка од САД фрли столица кон нејзината наставничка

Фото принтскрин Твитер

Обвинение за кривично дело е поднесено против 15-годишна средношколка од Мичиген, откако била уапсена затоа што фрлила метална столица во главата на наставникот.

На видеото што го снимил незамисливиот инцидент во средното училиште, може да се види како малолетникот првично вика на друг ученик пред конечно да го подигне столот и да го фрли врз главата на наставничката, која се обидувала да ги смири учениците, пренесува Дејли Мејл.

По ударот, професорката останала неподвижна неколку секунди пред конечно да биде пренесена во болница каде и била санирана повреди на главата.

Според Еј-Би-Си 12, ученичката е обвинета и дека го фрлила столот и ја повредила наставничката.

Покрај ученичката која го фрлила столчето, уапсена е и другата девојка со која се степала.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот