ВИДЕО: Срамни сцени на „Олд Трафорд“, навивачите го гаѓаа Симеоне додека трчаше кон тунелот!

Дието Симеоне успеа некако да побегне од „Олд Трафорд“/Манчестер, Велика Британија/15 март 2022/Фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Фудбалерите на Атлетико Мадрид се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите откако на „Олд Трафорд“ триумфираа над Манчестер јунајтед (0:1).

Откако дуелот во Мадрид беше завршен со реми (1:1), со голот на Ренан Лоди играчите на тренерот Диего Симеоне обезбедија пласман во четвртфиналната фаза.

Ова е уште една тешка ноќ за „црвените ѓаволи“, за навивачи на славниот англиски клуб, а уште една посебна за сите фанови на Атлетико.

Веднаш што главниот судија означи крај на мечот на „Олд Трафорд“, Симеоне трчаше кон соблекувалните, а на тој пат до тунелот налета на непријателска атмосфера од трибините, навивачи со разни шишиња го гаѓаа Аргентинецот.

Погледнете на видео записот како изгледаше сето тоа..

Видео на денот