ВИДЕО: Спектакуларен „бал на вода“, фудбалерите на Црвена звезда ја прославија титулата со навивачите

принтскрин/инстаграм

Навивачите на Црвена звезда го обоија Белград во црвено и бело, прославувајќи ја 32 шампионска титула. Главниот настан беше покрај реката Сава каде на брод фудбалерите на Црвена звезда ја прославија шампионската титула. Навивачите „шампионскиот брод“ го поздравија со транспаренти, црвен-бели знамиња и спектакуларно пиротехничко шоу. .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nasa_czv (@nasa_czv)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nasa_czv (@nasa_czv)


 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот