ВИДЕО: Спектакуларен „бал на вода“, фудбалерите на Црвена звезда ја прославија титулата со навивачите

принтскрин/инстаграм

Навивачите на Црвена звезда го обоија Белград во црвено и бело, прославувајќи ја 32 шампионска титула. Главниот настан беше покрај реката Сава каде на брод фудбалерите на Црвена звезда ја прославија шампионската титула. Навивачите „шампионскиот брод“ го поздравија со транспаренти, црвен-бели знамиња и спектакуларно пиротехничко шоу. .

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nasa_czv (@nasa_czv)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nasa_czv (@nasa_czv)


 

Видео на денот