ВИДЕО: Спалети дојде до клупата на Спартак и не знаеше кој е главниот тренер

„Наполитанците“ загубија дома од Спартак Москва во Лига Европа/Неапол/Италија/30 септември 2021/Фото: EPA-EFE/CIRO FUSCO

Фудбалерите на Наполи во четвртокот беа поразени на домашен терен од Спартак Москва во натпреварот од второто коло во Лига Европа.

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас уште во првата минута им донесе водство на „наполитанците“, но овој гол не беше доволен за прв триумф сезонава во ова натпреварување.

По завршувањето на мечот во центарот на вниманието се најде тренерот на домаќините, Лучано Спалети кој во намерата да се поздрави не знаеше кој е главниот тренер на рускиот клуб.

Не беше сигурен дека на кој треба да му пружи рака, кога дојде до клупата на противникот праша кој е тренерот, по што му е кажано дека тоа е Руи Виторија.

Оваа комична сцена можете да ја погледнете на видео записот ТУКА

Видео на денот