ВИДЕО | Сопственичка поставила камери за да открие што прави нејзиното куче кога ќе остане само дома

куче
Кучето по име Бисквит / Фото: Принтскрин/ТикТок

Бисквит е кученце чиј концепт на здодевност е непознат. А кога ќе остане само дома, прави глупости и се забавува додека не му се врати неговата сопственичка.

А тоа го дознаа сите што ја следат неговата газдарица на „ТикТок“ бидејќи таа поставила камери за да открие што прави кученцето кога таа не е дома.

На видеото се гледа преслаткото кученце Бисквит кое влегува во секоја соба и лудо се забавува. Трча, лае на крзнената перница и во еден момент ја зграпчува камерата и ја влече низ собата. Кутрето се вовлекува под полиците, ги џвака патиките и ужива во тоа бидејќи целата куќа ја има за себе.

Погледнете го виралниото видео кое е споделено повеќе од 97.300 пати, а над 3 милиони корисници го „лајкнале“ истото.

@biscuitkkeiko 😂😂omg #fyp #foryou #cutedogs #littledogs #crazydog #toypoodle #poodlesoftiktok #kkeiko #funnydogvideos ♬ A dubious and naughty Halloween background music(1023656) – Musician Rabbit Usa-chan

Најстарата кучешка раса во Македонија: Запознајте го Макс, најдобриот македонски паничар

ВИДЕО | Преслатки домашни миленици ја пресоздаваат „Flowers“ на Мајли Сајрус

Истражување: Домашните миленици го штитат мозокот на сопственикот од старост

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот