ВИДЕО | Сообраќаен хаос во Скопје: Жена не може да стигне на погребот на татко ѝ

Денес скопјани се соочија со невиден сообраќаен хаос поради пречекот на косовската делегација / Фото: Скриншот

Жена не може да стигне на погреб кај татко ѝ затоа што се блокирани улиците во Скопје, објави порталот ЗаСе.мк.

– Чекам 20 минути, никој не сака да ми направи простор за да поминам. Сите полицајци ми велат „чекајте две минути“. Јас само ги замолувам да ми направат простор автомобилите, да се ослободам и да си одам на погреб кај татко ми. Баш ми е гајле кој поминува, низ солзи вели таа.

Имено, денес скопјани се соочија со невиден сообраќаен хаос поради пречекот на косовската делегација.

Видео на денот