ВИДЕО: Сон со емотивна порака за Ериксен

Натпреварот од квалификациите за СП 2022 година помеѓу Јужна Кореја и Либан помина во знакот на ѕвездата на Тотенхем, Хјонг Мин-Сон кој ги постигна двата гола за својата репрезентација во триумфот од 2:1. Првиот гол го постигна во 50. минута, додека конечниот резултат го постави во 66. минута, а голот го прослави така што веднаш … Продолжи со читање ВИДЕО: Сон со емотивна порака за Ериксен