6 C
Скопје

ВИДЕО: Слушнете дел од македонската евровизиска песна на Васил Гарванлиев

Нашиот претставник на 65-тото издание на Евровизија, Васил Гарванлиев ќе настапи со песната „Here I Stand“. Песната е работена според мелодија и текст на самиот Гарванлиев, а за аранжманот и продукцијата се задолжени Борче Кузмановски и Давор Јордановски.

Васил вчера на социјалните мрежи сподели тизер од песната со што ги израдува своите обожаватели кои за прв пат имаа прилика да слушнат дел од евровизиската песна!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

Официјалната промоција на песната е закажана на 11 март. Песната е снимена во реномираното студио „Frames“ во Скопје, со симфониски оркестар во живо, а придружните вокали се снимени во Чикаго.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vasil Garvanliev (@vasilg)

Тизерот најавува дека оваа година ќе имаме уникатна песна на која ѝ претстои висок пласман. Со нетрпение очекуваме да ја слушнеме целата композиција

Евровизија 2021: Васил Гарванлиев ќе нѐ претставува со песната „Here I Stand“

Прочитајте и...  Брокула: Зеленчук кој треба да остане на трпезата, но со овие начини на подготовка ќе биде вкусен за сите во семејството

Поврзани вести

Боби Браун за врската со Витни: Прекумерно се дрогиравме и опивавме

Слободен печат

Редовно пијте јогурт или кефир: Научниците за прв пат откриваат механизам со кој пробиотиците можат да штитат од патогени инфекции

Слободен печат

Хороскопски знаци кои обожаваат прегратки – Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

Слободен печат

ВИДЕО | Џим Џармуш сними краток филм за модната куќа „Сен Лоран“: Нереален, мрачен, но и многу шик!

Слободен печат

Почина Хелен Мекрори ѕвездата од „Peaky Blinders“

Слободен печат

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Слободен печат

Остави Коментар