ВИДЕО: Скокна од „страв“ – екс играчот на Рома промовиран со лав во новиот клуб!

Костас Манолас промовиран како нов играч на Ал Шарја од ОАЕ/фото: Принтскрин/ Youtube/Víctor Posada

Интересна ситуација имаше репрезентативецот на Грција, Костас Манолас при неговата промоција во новиот клуб Ал Шарја од Обединетите Арапски Емирати.

Поранешниот играч на Рома и Наполи имаше фотосесија на теренот, додека покрај него имаше еден лав.

Во еден момент, додека Манолас беше на колена, на неколку метри зарикал лавот, што го исплашило Манолас.

Гркот веднаш стана, а останатите учесници на снимањето се обидуваа да го убедат дека ситуацијата е под контрола.

Покрај Наполи и Рома, Манолас во својата татковина настапуваше за АЕК и Олимпијакос. За репрезентацијата запиша вкупно 42 натпревари.

Видео на денот