18 C
Скопје

ВИДЕО: Сити ита кон финалето, Марез им носи предност на „граѓаните“

Манчестер сити се наоѓа пред историски пласман во финалето во Лигата на шампионите откако на реванш полуфиналната пресметка поведе со 1:0. „Граѓаните“ поведоа во 11 минута со голот на Ријад Марез до кого пристигна одбиената топка по шутот на Кевин Де Брујне.
ПСЖ имаше шанса експресно да возврати, прво шутот на Маркињос заврши во пречката, а во 19 минута Анхел ди Марија биеше покрај голот.

 

Поврзани вести

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар