ВИДЕО: Симеоне го „прегази“ Лацио, Несторовски од клупата го гледаше Удинезе

Три натпревари од деветтото коло во најсилното италијанско првенство, Илија Несторовски се опорави од повредата и повторно е во составот на Удинезе. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Денеска македонскиот напаѓач Несторовски беше помеѓу повиканите за мечот против Аталанта, но не доби шанса од тренерот Готи. Дуелот во Бергамо заврши нерешено (1:1), домаќинот водеше … Продолжи со читање ВИДЕО: Симеоне го „прегази“ Лацио, Несторовски од клупата го гледаше Удинезе