ВИДЕО | Силна експлозија во фабрика за оружје во Белград, загинаа двајца работници

Силна експлозија одекна околу 14 часот во Бубањ Поток, а густ чад лебди над таа приградска белградска населба. „Вечерни Новости” објавија дека две лица го загубиле животот, додека 16 се повредени. Според „Телеграф”, во експлозијата во фабриката има загинати, а едно работник кој бил заробен пожарникарите успеале да го извлечат, јави дописникот на МИА од … Продолжи со читање ВИДЕО | Силна експлозија во фабрика за оружје во Белград, загинаа двајца работници