ВИДЕО | Си сакаат Балкан : Кортни Кардашијан, Тревис и нејзината ќерка играат на босанска турбофолк песна

кардашијан босанска
Фото: Принтскрин / TikTok

Кортни Кардашијан, Тревис Баркер и нејзината ќерка Пенелопе снимија видео на „ТикТок“ користејќи музика од турбофолк песна на пејачот Фазлија од Босна и Херцеговина.

Песната „Хеликоптер“ е инспирација за корисниците на „ТикТок“ ширум светот и стана дел од трендот во кој луѓето се вртат во круг, забрзуваат, забавуваат.

Во саботата, Кортни и нејзината ќерка објавија ново видео на нивниот заеднички профил на социјалната мрежа „ТикТок“, а им се придружи и свршеникот на Кардашијан, Тревис Баркер. Во видеото тројцата се вртаат во круг играјќи на песната на „Хеликоптер“.

@pandkourt♬ Helikopter – Fazlija

Профилот на Кардашијан и Пенелопе на „ТикТок“, наречен @pandkourt, содржи неколку видеа кои го прикажуваат раскошниот начин на живот на Пенелопе – вклучително и видеа како таа лета со приватен авион, се грижи за секојдневната нега на кожата и се пакува за одмор.

Видео на денот