13 C
Скопје

ВИДЕО | Шиковска: Граѓаните се повеќе се охрабруваат да пријават корупција

Денеска Комисијата за политички систем ќе расправа и ќе дискутира во однос на извештајот на Државната комисија за спречување на корупцијата каде што ќе видиме што содржи тој извештај за 2020 година и врз основа на тие анализи, показатели ќе дискутираме се со цел да видиме како понатаму може да се поддржат и да се носат евентуално нови закони во однос на поефикасно, поефективно работење на оваа комисија.

-Комисијата активно работи, она што мене посебно ме радува граѓаните се повеќе и повеќе се охрабруваат да пријават активности и дејства кои посочуваат дела кои водат кон корупција и кон криминал изјави за УБ, Љатифе Шиковска пратеничка од редовите на СДСМ.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

Поврзани вести

ВИДЕО | Се слушна ѕвоното во Детската клиника: Малата Ана ја доби борбата со болестите

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

Деспотовски: Заврши времето на евтина работна сила, немаме луѓе за извоз

Слободен печат

Успорената демографија нема да ја сопре Кина

Гидеон Рахман/Financial Times

Остави Коментар