19 C
Скопје

ВИДЕО: Севиља ја прескокна Барселона на табелата во Ла Лига

Фудбалерите на Севиља во Памплона ја совладаа домашната Осасуна со 2:0 во последниот натпревар од 24. коло во Ла Лига.

Гостите поведоа со голот на Диего Карлос во 17. минута. Ова беше прв гол за дефанзивецот на Севиља оваа сезона. Конечниот резултат го постави Лук де Јонг на стартот од второто полувреме откако одлично реагираше го центаршутот на Мунир.

Ова беше шеста победа по ред за Севиља со која се искачи на третото место на табелата со 48. бода, седум помалку од лидерот Атлетико Мадрид, но и бод повеќе од Барселона со која ќе игра наредниот викенд.

Прочитајте и...  Спортскиот директор на КФСМ, Тодор Гечевски за неуспехот на квалификациите за ЕП 2022: Ни недостигаше малку среќа, но иднината ветува

Поврзани вести

Павлов: Тренинг кампот во Дубаи е полн погодок

Зоран Спасоски

Спортскиот директор на КФСМ, Тодор Гечевски за неуспехот на квалификациите за ЕП 2022: Ни недостигаше малку среќа, но иднината ветува

Сака слободно да трча: Олимписка шампионка на суд за човекови права!

Слободен печат

Тајгер Вудс не бил под дејство на алкохол или дрога, но го чека казна!

Слободен печат

Гордоста на Милан и Интер во легенда, Црвена звезда има чест уште еднаш да го почувствува „Сан Сиро“!

Слободен печат

Леонарди ги потврди преговорите: Наскоро одлука за Мбапе и Нејмар!

Слободен печат

Остави Коментар