17 C
Скопје

ВИДЕО: Севиља испадна од трката за титулата во Ла Лига

Фудбалерите на Севиља изненадувачки загубија на домашен терен од Атлетик Билбао со минимални 0:1 во последниот натпревар од 34. коло во Ла Лига.
Поразот значи дека Севиља испадна од трката за титулата бидејќи на четири кола има шест бода помалку од лидерот Атлетико Мадрид и четири од Реал Мадрид и Барселона.
Човек на одлука беше Ињаки Вилијамс кој единствениот гол го постигна во 90 минута по одлично истрчаната контра.

Поврзани вести

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Тухел пресреќен по победата над Сити: Овој тим на Челси одбива да загуби

Слободен печат

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат

Сабаленка и се реваншира на Барти и ја освои титулата во Мадрид

Слободен печат

ВИДЕО: Баерн со шест гола во мрежата на Борусија ја прослави титулата

Слободен печат

Остави Коментар