ВИДЕО | Северина падна на сцената за време на концерт во Врњачка Бања: Вредеше

северина
Фото: Принтскрин / Instagram

Популарната хрватска пејачка Северина одржа концерт во Врњачка Бања, и доживеа мала незгода, која, за среќа, помина без поголеми последици.

За време на концертот, пејачката танцувала и скокнала, а потоа се сопнала од звучникот зад неа и паднала. Со широка насмевка, додека момците од бендот ѝ помогнале да стане, Северина станала и продолжила со концертот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Таа на својот инстаграм-профил сподели видео од падот.

„Еве сега концертот заврши, беше фантастично. Малку си го повредив грбот, но вредеше, како што би рекле луѓето, вредеше“, истакна Северина.

Вредеше… Заради вас 20.000 под чадори. Ви благодарам Врњачка Бања“, напиша Северина во описот на видеото.

Видео на денот