9 C
Скопје

ВИДЕО: Серија нови силни земјотреси вечерва во Грција, во Нов Зеланд аларм за цунами

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала во близина на Лариса, Грција беше почувствуван вечерва во 19.38 часот,  а беше почувствуван и во Северна Македонија.

Уште еден силен земјотрес со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала го погоди Нов Зеланд, пишува „Нов Зеланд Хералд“.

Епицентарот на земјотресот бил под островот Кермадек.

Силен земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денес го погоди Нов Зеланд и беше издадено предупредување за цунами. Брановите на цунами може да се формираат на 270 километри од епицентарот на земјотресот, објави Пацифичкиот центар за предупредување за цунами.

Прочитајте и...  Почина Бернард Медоф, организатор на најголемата пирамидална измама во историјата

Поврзани вести

Добри вести од Русија: Не е регистриран ниту еден случај на тромбоза по примање на вакцината „Спутник В“

Слободен печат

МГ Фешн: Сакаме да инвестираме во парк и фонтана со површина колку градскиот плоштад на паркингот кај Холидеј ИН

СП.

ВИДЕО | Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Слободен печат

Турски суд нареди ослободување на новинарот Ахмет Алтан

Слободен печат

Ново истражување носи лоши вести: Бразилскиот вид се менува за да ја намали ефективноста на вакцините

Слободен печат

Вучиќ ја назначи Невена Јовановиќ за нов амбасадор на Србија во Северна Македонија

Слободен печат

Остави Коментар