ВИДЕО: Седум жртви во пожар што избувнал во ноќен клуб во Шпанија

Фото: EPA-EFE/Alejandro Garcia

Најмалку седум лица загинаа во пожар кој избил во ноќен клуб во југоисточниот град Мурсија, соопштија шпанските власти. Пожарот избувнал околу 06:00 часот по локално време.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот