ВИДЕО | „Седмица“ на Аргентина и хет-трик на Меси за едно полувреме

Фото: EPA-EFE/Juan Ignacio Roncoroni

Најдобриот фудбалер во светот во овој момент, Лионел Меси уште еднаш блесна во дресот на Аргентина и постигна хет-трик во пријателскиот натпревар со Курсао кој Аргентинците го добија со 7:0.

Меси стигна до 100. гол во дресот на „Гаучосите“, а сите три гола ги постигна во првото полувреме. Првиот гол на оваа средба беше негов 100. за Аргентина.

Своја вечер немаше Латуаро Мартинез кој уште во втората минута можеше да се запише во листата на стрелци, но не ја смести топката во мрежата на празниот гол пред себе.

Останатите голови за Аргентинците ги постигнаа Гонзалес, Фернандез, Ди Марија и Монтиел.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот