13 C
Скопје

ВИДЕО: Се запали брод кај Сплит, потоа експлозија ги потресе граѓаните

Ноќеска, околу полноќ, избил пожар на бродот во врањички Салонит. Во гасењето на пожарот учествувале пожарникари од Врањиц и Солин како и од јавната противпожарна служба од Сплит, јавува Далмација Данас.

Пламнал бродот од дрвена конструција на кој во текот на вторникот се изведувале работи во неговиот бродоремонтен погон.

На местото на настанот излегле пожарникарите и со часови го гаселе пожарот. Половина час по почетокот на гасењето на пожарот дошло до експлозија која дополнителено го оштетила бродот. Се претпоставува дека се работело за експлозија на плинска боца.

За среќа нема повредени во пожарот и во експлозијата потоа.

Поврзани вести

Бројот на новозаразени во Индија почна да опаѓа

Слободен печат

Нови судири во близина на Ал Акса во Ерусалим: Полицијата употреби шок гранати

Слободен печат

148 сообраќајни прекршоци во Скопје, 45 санкционирани мотоциклисти

Слободен печат

Оливие Веран потврди олеснување на епдемиолошките мерки во Франција од 19 мај

Слободен печат

Спасовски: Одделот за специјални полициски операции добива нова униформа

Слободен печат

Единаесет мртви во напад во Авганистан

Слободен печат

Остави Коментар