ВИДЕО: Се запали брод кај Сплит, потоа експлозија ги потресе граѓаните

Ноќеска, околу полноќ, избил пожар на бродот во врањички Салонит. Во гасењето на пожарот учествувале пожарникари од Врањиц и Солин како и од јавната противпожарна служба од Сплит, јавува Далмација Данас.

Пламнал бродот од дрвена конструција на кој во текот на вторникот се изведувале работи во неговиот бродоремонтен погон.

На местото на настанот излегле пожарникарите и со часови го гаселе пожарот. Половина час по почетокот на гасењето на пожарот дошло до експлозија која дополнителено го оштетила бродот. Се претпоставува дека се работело за експлозија на плинска боца.

За среќа нема повредени во пожарот и во експлозијата потоа.

Прочитајте и...  Им било кажано дека не се влезени во буџетот за 2021 година: Протест на работниците од „Еурокомпозит", бараат пари за придонесите за кои имаат законско решение

Поврзани вести

Калеска Ванчева: Попис мора да има

Слободен печат

Аризона го прогласи Бајден за официјален победник на претседателските избори

И.И.

ВИДЕО | Милошоски: Одброени се деновите на Заев, ги обедини граѓаните против него

Слободен печат

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.

ЦУК предлага Собранието да ја продолжи кризната состојба

Слободен печат

Хенкок: Во Англија повторно го држиме вирусот под контрола

И.И.

Остави Коментар

MacedonianAlbanian