ВИДЕО: Се запали автобус на ЈСП во Аеродром

Запален автобус на ЈСП / фото: ТВ Сител/принтскрин

Автобус на скопското Јавно сообраќајно претпријатие (ЈСП) се запали вечерва во населбата Аеродром, а патниците се навреме евакуирани и никој не е повреден.

Инцидентот во двокатниот кинески автобус се случи на булеварот „Трета македонска бригада“.

Противпожарната бригада интервенираше со едно возило и го изгасна пожарот кој се појави во задниот дел на автобусот, кај моторот.

Видео на денот