15 C
Скопје

ВИДЕО | Се вакцинираат новинари, Орданоски охрабрува: Вакцинирајте се без страв

Вакцината е единствено решение за оваа ужасна година и пандемија. Не се сомневам ниту малку во ефикасноста на вакцината и без двоумење се пријавив, поголема е веројатноста да ви падне саксија на глава отколку да имате компликации од вакцината, смета долгогодишниот новинар и уредник на Утрински брифинг, Сашо Орданоски.

Сепак, тој во линковското вклучување од пред СЦ „Борис Трајковски“ каде што се одвива имунизацијата на новинарите и медиумските работници, признава дека има помешани чувства.

-Сметам дека не треба многу да се размислува за изборот на вакцина, јас дури и не знам со која вакцина ќе бидам вакциниран, затоа што верувам дека сите вакцини се ефикасни. Но, и после вакцинирањето јас лично ќе продолжам со висок степен на претпазливо однсесување, што значи и понатаму ќе носам маска и ќе одржувам растојание. А токму поради одговорносто однесување, во редакцијата на Утрински брифинг немаше ниту еден случај на позитивен на Ковид-19 поради самата редакција, рече Орданоски.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар