ВИДЕО: Се стресе студиото, реакцијата на турскиот водител е неверојатна

Во силниот земјотрес од 5,9 степени што денеска ја погоди Турција, повредени се над 50 луѓе, а причинета е и значителна материјална штета.

На Твитер се појави снимка од моментот на земјотресот, додека телевизиски водител чита вести. Силно се затресе студиото, но тој без паника и крајно професионално продолжува да ја врши работата. Неговата реакција е неверојатна:

Силниот земјотрес утрово ја погоди турската област Дузџе, а потресот бил почувствуван и во соседната област Болу.

Видео на денот