ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО | Се појавија снимки од безбедносните камери: Страв и паника во првите моменти од трагедијата во Тетово

Фото: Скриншот

Денеска на социјалната мрежа Тик Ток се појави вознемирувачко видео, снимено од безбедносните камери на тетовската болница, на кое може да се видат првите моменти од пожарот во модуларната ковид-болница во Тетово, несреќа којашто ја потресе македонската и светската јавност.

На видеото е видливо со каква стравична брзина се шири пожарот, а може и да се забележи и паниката и стравот кај болничкиот персонал кој прави сè за да спаси што е можно повеќе пациенти.

Видео на денот