ВИДЕО: Сасуоло лидер во Серија А, на Интер добро му дојде репрезентативната пауза

Со победата од 2:0 на гостувањето кај Верона, Сасуло ја презеде лидерската позиција на табелата во Серија А.

Триумфот на Сасуиоло му го донесоа Жереми Бога и Доменико Берарди кои имаа по еден гол и една асистенција.
Водството на новиот лидер на табелата му го донесе Бога во 42. минута, а победата ја завери Берарди во 76. минута.

Интер кој имаше две ремија по ред, добро му дојде репрезентативната пауза и по голем пресврт забележа победа над Торино. Гостите по 62. минути игра водеа со 0:2 со головите на Заза и Ансалди, но пет минути подоцна на семафорот веќе беше 2:2. Алексис Санчез и Ромелу Лукаку донесоа израмнување, а белгискиот репрезентативец на „нероаѕурите“ во финишот им донесе водство од 3:2. Конечниот резултат го постави Лаутаро Мартинез во 90. минута.

Прочитајте и...  ФОТО: Ибрахимовиќ го избра својот тим од соништата!


Римската волчица со победата од 3:0 над Парма се проби на третата позиција на табелата. Домашните фудбалери дилемите околу победникот ги решија уште во првото полувреме со головите на Борха Мајорал и Мхитарјан (два).


Резултати:
Фиорентина – Беневенто 0:1
Рома – Парма 3:0
Интер – Торино 4:2
Сампдорија – Болоња 1:2
Верона – Сасуоло 0:2

Поврзани вести

ЛШ: Мората го спаси Јувентус од срам, Халанд е вистинска гол машина (ВИДЕО)

Слободен печат

Инграм добива богатство од Њу Орлеанс

Слободен печат

Второто полувреме кобно за Е. Пелистер

Слободен печат

ЛШ: Челси и Севиља во осминафиналето (ВИДЕО)

Слободен печат

И Адебајо ќе добие максимален договор

Слободен печат

Елмас и соиграчите во Наполи четири месеци не земале плата

Слободен печат

Остави Коментар