ВИДЕО: Само десет минути за Пандев во поразот на Џенова

Џенова е поразена на гостувањето кај Торино/ фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Фудбалерите на Џенова се поразени на гостувањето кај Торино со 3:2 во првиот натпревар до деветтото коло во Серија А. Поранешниот капитен на македонската репрезентација Горан Пандев ги одигра последните десет минути од натпреварот.

Домаќините поведоа со голот на Санабрија во 14. минута,а до крајот на првиот дел благодарение на голот на победа ја дуплираа предноста.

Во второто полувреме, Џенова преку Дестро во 69. минута намали на 2:1,  но Торино со голот на Брекало осум минути подоцна зголеми на 3:1. Конечниот резултат го постави Каиседо во 81. минута.


 

Видео на денот