13 C
Скопје

ВИДЕО | Руски блогер починал од екстремен предизвик: 40 дена без вода и храна

Рускиот блогер Виталиј Виграновски починал по 40 дена гладување, пишува рускиот портал „NTV“.

Виграновски на својот јутјуб-канал објавил дека ќе се обиде да издржи 40 дена без храна. Експериментот го започнал во март во Москва.

По десет дена почнал да се чувствува лошо и рекол дека го нервира „атмосферата на градот“. Затоа решил да замине во Абхазија каде го продолжил својот експеримент – штрајк со глад.

По дваесет дена, како што изјавил, се чувствувал „целосно исчистен“. Во исто време, тој истакнал дека изгубил многу килограми и дека веќе нема сила за каква било физичка активност.

Сепак, решил да го продолжи експериментот, и покрај фактот дека тој „се чувствувал како да умира“.

И како помина? Тоа е само игра што ја прифатив. Многу е интересно. Нема повеќе паразити, веќе немам желба за храна. Телото е целосно обновено, секоја клетка“, истакнал Виграновски.

Подоцна, неговите познаници на социјалните мрежи почнале да пишуваат дека блогерот починал на самиот крај од својот предизвик со глад, но точната причина за смртта сè уште не е позната.

Поврзани вести

ФОТО | Вил Смит сака да ја врати титулата „најдобар фраер“: Актерот започна со вежбање во теретана!

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Доаѓа моќен астро период за пари и љубов: Овие три знаци ги очекува голема среќа за време на младата Месечина

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

ФОТО | Холивудските сребрени лисици: Овие актери се позгодни и пошармантни благодарение на седата коса!

Слободен печат

Остави Коментар