ВИДЕО: Роналдо во „невозможна мисија“ – бега од Пандев, Бејл, Мбапе, Лукаку..!

Титулата ја брани репрезентацијата на Португалија која се наоѓа во „групата на смртта“ заедно со Португалија, Германија и Унгарија. Кристијано Роналдо беше еден од најзаслужните што Португалците пред четири години ја освоија прва титула во историјата. Роналдо, играчот на Јувентус, во својата кариера имал бројни трофеи на клупски план и многу индивидуални признанија. Дали ќе … Продолжи со читање ВИДЕО: Роналдо во „невозможна мисија“ – бега од Пандев, Бејл, Мбапе, Лукаку..!