ВИДЕО | Романските навивачи во натпреварот против Украина скандираа „Путин Путин“

Фото: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Романија денеска ја победи Украина со 3:0, а навивачите на оваа репрезентација ги провоцираа ривалите од трибините.

Навивачите на Романија во еден момент го скандираа презимето на рускиот претседател Владимир Путин алудирјаќи на воениот конфликт помеѓу овие две земји кој започна уште во 2022 година.

ВИДЕО | Романија и одржа лекција по фудбал на Украина, Станчиу блесна со еврогол!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот