ВИДЕО: Романски автобус се запалил во Бугарија, нема повредени

Романски автобус запален во Бугарија
Романски автобус запален во Бугарија/ Фото Screenshot Nova.bg

Автобус со романска регистрација се запали меѓу местата Гурково и Пчелиново кај „Превојот на Републиката“, пренесува бугарската Нова. Во автобусот бил само возачот и нема повредени.

Во овој момент продолжува гаснењето на пламените јазици.

Патот е затворен за сообраќај.  Бугарската полиција била известена за инцидентот во 18:40 часот.

Видеото може да го погледенте ОВДЕ.

Романски автобус запален во Бугарија
Романски автобус запален во Бугарија/ Фото Screenshot Nova.bg

 

Видео на денот