ВИДЕО | Родител загина на кошаркарски натпревар на неговиот син во САД

Фото: Screenshot

Американските медиуми пренесуваат трагичен настан кој се случил на натпревар на американски основни училишта во северниот дел на Вермот, во американскиот град Албург.

Натпревар играле момчињњата од училиштата Албруг и Сент Албанс, а тогаш дошло до пресметка помеѓу родителите. Полицијата пристигнала на местото на настанот, но ситуацијата се смирила пред да пристигнат.

На повредите кај полицијаците се пожалил Расел Жиру кој веднаш бил пренесен во болница. Сепак, човекот, кој наводно бил татко на едно од децата кои учествувале во натпреварот, набргу починал.

Еден од родителите успеал да ги сними шокантините сцени од тепачката.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот