ВИДЕО: Римско дерби за уживање, Мурињо немаше решение за Лацио

Фудбалерите на Лацио славеа вечерва во градското римско дерби против Рома со резултат 3:2 во шестото коло од италијанската Серија А. Стрелци за „небесно-сините“ беа српскиот репрезентативец Милинковиќ Савиќ во 10, Педро во 19 и Андерсон во 63 минута од средбата на стадионот „Олимпико“. Головите за римската „волчица“ ги реализираа Ибањес во 41 и Верету … Продолжи со читање ВИДЕО: Римско дерби за уживање, Мурињо немаше решение за Лацио