ВИДЕО: Ракометарките на Ангола правеа забава на Камениот мост во Скопје

За време на прошетката низ Скопје, репрезентативките на Ангола се забавуваа на Камениот мост

Девојките од ракометната репрезентација на Ангола си направија забава на Камениот мост за време на нивната прошетка низ Скопје, за свој ќеф, а на радост на минувачите и туристите што во тој момент се најдоа во центарот на главниот град на Македонија и уживаа во спонтаната претстава.

Ангола е една од 32 селекции кои учествуваат на Светското првенство за ракометарки до 20 години што се одржува во Скопје, во салите “Борис Трајковски“ и „Јане Сандански“.

Тимот на Ангола дојден е тука да спортува, но и да се забавува.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот