ВИДЕО: Ракети на сите страни, пресметките не престануваат: Либан повторно го нападна Израел

Фото/ EPA-EFE/ATEF SAFADI

Либан утрово го нападна Израел со деветнаесет ракети, објави израелската војска, која одговорила со артилериски напад. 

Повеќето од либанските ракети беа запрени од израелскиот противракетен систем „железна купола“, соопшти војската. Засега нема информации околу штетата и дали има жртви. 

Вчера Израел возврати на нападот кој го изврши либанската војска на истиот дел од земјата, во близина на границите на двете земји. 

Судирите не престануваат, а тензијата и понатаму расте. 

ВИДЕО: Три проектили испукани од Либан кон Израел

Видео на денот