26 C
Скопје

ВИДЕО | Ракетен напад на аеродромот во Ирак: Експлозија во близина на американската база

Вечерва беше извршен ракетен напад во близина на американската база на аеродромот Ербил во северниот дел од Ирак, наведоа курдските безбедносни сили, но не истакнаа дали во нападот имало жртви, пренесува Ројтерс.

Сведоците рекле дека виделе како се крева облак од чад од тоа подрачје.

На социјалните мрежи излегоа снимки од нападот, како и пристигнувањето на итните служби на местото.

Американската воена база во близина на меѓународниот аеродром Ербил во февруари исто така беше мета на напад.

Извор: Блиц.рс

Поврзани вести

Шилегов: Градските пари не се прелеваат на сметката на „Армор плус” за противпожарната скала, нема конфликт на интереси

Слободен печат

Кацарска за СП: Без рационален пристап Македонија и Бугарија нема да најдат решение

Синдикатот на полицијата во Македонија в сабота на протест

Слободен печат

Во штипското училиште „Гоце Делчев” се инвестираат речиси 20 милиони денари

Слободен печат

ВИДЕО | Заев: Ако може ЕУ да води кампања од јавен интерес, зошто да не може државата

Исплатени ученичките и студенските стипендии за мај

Слободен печат

Остави Коментар