ВИДЕО: Пукотници во средно училиште во Вирџинија, повредени две лица

Две лица се повредени во пукотница во средно училиште во градот Њуорт во американската сојузна држава Вирџинија,соопшти полицијата.

 

Повредените се здобиле со полесни прострелни рани и се префрлени во болница се додава во соопштението на полицијата

Евакуацијата на учениците е во тек и тие се префрлаат на тениските терени, каде што се пречекуваат од своите родители, додаде полицијата.

Истрагата е во тек, а полицијата соопшти дека засега не се познати мотиви за пукотниците

Видео на денот