ВИДЕО | Преслатка глетка: Симпатично јаре е уверено дека е мачка

Фото: Инстаграм/@friendlyfieldsfarm

Ако сте најмало дете во семејството, тогаш сигурно се сеќавате колку сте биле восхитени од постарите сестри и браќа. Тогаш не треба ни да не чуди што преслаткото јаре Лили, кое расте со мачорот Бин, почнало да го имитира своето домашно пријателче и да се однесува како него.

Ова невообичаено пријателство е преслатка глетка, а нивните видеа се многу популарни на платформата Тик-ток. Сепак, тие не се согласувале најдобро на почетокот, односно мачката го избегнувала јарето, кое не се откажувало од идејата да се здружи со мачката. На крајот, мачката попуштила и тие станале неразделни пријателчиња.

Да биде уште поинтересно, јарето почнало да се однесува како својот крзнен пријател.

@alexabmurray Their friendship is the cutest thing I’ve ever seen 💜 I think it’s about time for a reunion!! #animalsanctuary #animalrescue #babygoat #vegan #interspeciesfriendship #cutebabyanimals ♬ For a Minute – WizTheMc

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот