16 C
Скопје

ВИДЕО: Прекрасен лоб од 20 метри во Шпанија, но во сопствената мрежа!

Едно возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Севиља и Реал Сосиедад во рамките од 18 коло во шпанската „Ла Лига“ исполнето со четири погодоци (2:2).

Домаќините поведоа уште во четвртата минута со погодокот на мароканскиот интернационалец Ен Несири.

Но, нивната радост не траеше подолго од една минута, поточно по нивна голема грешка.

Бразилецот Диего Карлос во намерата да ја врати топката кон својот голман, но не внимаваше најдобро и наместо рутинско додавање, на ефектен начин ја затресе сопствената мрежа, со т.н. лоб од 20 метри. 

После израмнувањето на мечот, не така долго после скоро 15 минути игра на теренот двете екипи имаа по уште еден гол.

Прочитајте и...  Блажевска Еминова со норма за учество на Европското и Светското младинско првенство во пливање

Поврзани вести

Норвешки предизвик за Ристовска во полуфиналето на ЛШ

Слободен печат

Пандев: Би ги дал сите мои трофеи за да одам на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Отказ за судијата кој не го призна голот на Роналдо против Србија!

Слободен печат

Блажевска Еминова со норма за учество на Европското и Светското младинско првенство во пливање

Слободен печат

ВИДЕО I Денот кога мамбата се одјави и го одигра последниот натпревар во НБА

Слободен печат

Федерер се откажа од Мастерсот во Рим

Слободен печат

Остави Коментар