ВИДЕО | Пожар во седиштето на Управата за безбедност во египетскиот град Исмаилија

Пожар во Египет / Фото принтскрин

Најмалку 25 лица се повредени во пожар во египетскиот град Исмаилија на Суецкиот канал.

Пожарот, чија причина е непозната, пред зори избувнал во седиштето на Управата за безбедност, јави Ал Џезира.

Видеата објавени на социјалните мрежи покажаа пламен како издигнува од градската управа за безбедност рано изутрринава, и се чини дека главната фасада на зградата се урна.

Неколку десетици амбулантни возила и пожарникари се на терен, а на пат се и два воени авиони, јавија државните медиуми.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот