ВИДЕО: Пожар на скопско Кале, интервенира противпожарната служба со 2 возила

Вечерва околу 21.30 часот пожар изби под тврдината Кале, кратко по големиот огномет кој традиционално на Денот на независноста, 4. јули го организира Американската амбасада во Скопје. Пожарот изби меѓу грмушките под самата тврдина.

Од противпожарната бригада за Слободен печат велат дека се испратени 2 возила и 8 пожарникари, а веќе 30 минути екипите се на терен.

 

 

Видео на денот