20.8 C
Скопје

ВИДЕО | Пожар и пукање во Балтимор: Четири жртви, полицијата застрела вооружен маж пред запалените куќи

Четири лица настрадаа, а едно е повредено во голем пожар и пукање во Округот Балтимор во сојузната американска држава Мериленд, соопштија официјални лица.

Полицијата во округот Балтимор соопшти дека добила дојава за пожар и вооружен маж.

Кога на самото место пристигнале полицајците и пожарникарите, затекнале маж вооружен со пиштол пред запалените домови.

Полицијата го убила вооружениот маж, соопшти портпаролот на полицијата.

Не е познато колку полицајци отвориле оган врз вооружениот маж и како останатите лица настрадале.

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар