ВИДЕО: „Последниот Император“ Емелијаненко се врати од пензија со нокаут

Фјодор Елелијаненко доминираше на „Белатор“ во Москва против Тим Џонсон (САД)/Фото: EPA/STR

Фјодор Емелијаненко или како што го нарекуваат уште како „Последниот Император“, триумфално се врати во кафезот од пензија пред својата публика во Москва, Русија.

Тој успеа да го совлада Тим Џонсон со нокаут за само 75 секунди, а „Белатор“ инаку за првпат се организира во рускиот главен град, за своја 269 приредба.

Таа беше незамислива без Фјодор, еден од најголемите ММА борци на сите времиња. Се врати во Москва за првпат после 2011 година да се бори и не погреши.

Доминираше над борецот кој во минатиот меч се бореше за привремена титула во тешка категорија.

Тоа беше 40 победа во кариерата, многумина повторно најавуваат дека тоа беше последната борба на Емелијаненко, но истовремено и се поставува прашање дали во иднина ќе има нови борби.

Видео на денот